କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବୃତ୍ତିଗତ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ୪ ପୁଲିସ ନିଲମ୍ବିତ

0

କାନପୁର: ଏକ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସ ଜଣେ ଏସଏଚଓ ଓ ତିନି ପୁଲିସଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛି । ଫଟୋରେ ଏକ ଦଙ୍ଗା ସମୟରେ କିଛି ପୋଲିସ୍ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ଷ୍ଟୁଲ୍ ଏବଂ ୱିକେଟ୍ ବାସକେଟକୁ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଗିଅର ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଭାଇରାଲ ଫଟୋକୁ ନେଇ ଲକ୍ଷେ୍ନø ଆଇଜି ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସିଂହ ଏସଏଚଓ ଡିନେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର ଓ ଅନ୍ୟ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଅଳସୁଆମି, ଅବୃତ୍ତିଗତ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ନିଲମ୍ବନ କରିଛନ୍ତି ।
ୟୁପି ପୁଲିସ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛି, କୌଣସି ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଏକ ବିସ୍ତୃତ ଏସଓପି ଓ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଦଙ୍ଗା ଗିଅର୍ ଦିଆଯାଇଛି । ଉନ୍ନାଓରେ ଏକ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଗୁପ୍ତଚର ଇନପୁଟ୍ ସତ୍ତେ୍ୱ ଏହି ଫୋର୍ସ ଅସାମାଜିକ ଥିଲା ଯାହା ପାଇଁ ଡିଜିପି ଏସପିଙ୍କଠାରୁ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ମାଗିଥିଲେ ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ସ୍ତରରେ ଏସଓପିକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା।
ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିବା ଫଟୋକୁ ନେଇ ୟୁପି ପୁଲିସକୁ ବହୁ ସମାଲୋଚନାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା । ୟୁପି ପୁଲିସ ଦଙ୍ଗା ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ନିୟୋଜିତ ପୁଲିସ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ ପରିମାଣର ସୁରକ୍ଷା ଗିୟର ଯୋଗାଇ ଦେଉନଥିବା କୁହାଯାଇଥିଲା । ଏହି ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଉନ୍ନାଓରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ଦଙ୍ଗା ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ । ଲୋକେ ପୁଲିସ ଉପରକୁ ପଥର ମାଡ କରୁଥିବା ବେଳେ ପୁଲିସ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଷ୍ଟୁଲ ଓ ୱାକେଟ ବାସକେଟ ବ୍ୟବହାର କରିବାର ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା ।