୩ଟି କଲର କୋଡ୍‌ ଷ୍ଟିକର ଜାରି କଲା ପୋଲିସ , ଷ୍ଟିକର ଥିଲେ ହେବେ ନାହିଁ ହଇରାଣ

0

(ମୁମ୍ବାଇ): ଦେଶର କରୋନାର ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ସ୍ଥିତି ରହିଛି। ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଯାନବାହାନ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ୩ଟି କଲର କୋଡ୍‌ ଷ୍ଟିକର ଜାରି କରିଛନ୍ତି।
ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଏହି ଷ୍ଟିକର ଗାଡ଼ିରେ ଲଗାଯିବ। ଫଳରେ ସେହି ଷ୍ଟିକରଙ୍କୁ ଦୂରରୁ ସହଜରେ ଦେଖିହେବ ଏବଂ ଷ୍ଟିକର ଥିବା ଏହି ଯାନଗୁଡିକ ପୋଲିସ୍ ବ୍ୟାରିକେଡ୍ ଏବଂ ଟୋଲ୍ ପ୍ଲାଜାରେ ବିନା କୌଣସି ବାଧାରେ ଯାତ୍ରା କରିପାରିବେ ।

ନାଲି ଷ୍ଟିକର : ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଏହି ଷ୍ଟିକର ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ଯେଉଁଥିରେ ଡାକ୍ତର, ଡାକ୍ତରୀ କର୍ମଚାରୀ, ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଏବଂ ମେଡିକାଲ ସାମଗ୍ରୀ ସପ୍ଳାଇ କରୁଥିବା ଗାଡିରେ ଲଗାଯାଇପାରିବ।

ସବୁଜ ଷ୍ଟିକର : ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସେବା ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଏହି ଷ୍ଟିକର୍ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ଯେଉଁମାନେ ଖାଦ୍ୟ, ଫଳ, ପନିପରିବା ଏବଂ କ୍ଷୀର ଏବଂ ପନିର ଯୋଗାନ୍ତି ସେମାନେ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ।

କମଳା ଷ୍ଟିକର୍ : ଏହି ଷ୍ଟିକରଗୁଡିକ BMC ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ । ଯାହା ମୁମ୍ବାଇରେ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସେବାକୁ ସୁଚାରୁ ରଖିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ସେହିପରି, ଏହି ଷ୍ଟିକରକୁ ଟେଲିଫୋନ୍ କମ୍ପାନୀ ଏବଂ ମିଡିଆ ଦ୍ବାରା ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ ।