Reporters Today
ଆମୋଦପ୍ରମୋଦ

ହାପି ବଡେ ଆଲୁ ଅର୍ଜୁନ, ଜଣାନ୍ତୁ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ବିଷୟରେ

(ମୁମ୍ବାଇ) : ଦକ୍ଷିଣ ସିନେମା ଅଭିନେତା ଆଲୁ ଅର୍ଜୁନ ଆଜି ତଥା ଏପ୍ରିଲ ୮ରେ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରନ୍ତି । ଆଲୁ ଅର୍ଜୁନ ମୁଖ୍ୟତଃ ତେଲୁଗୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା | ସେ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରି ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଛନ୍ତି | ଆଲୁ ଅର୍ଜୁନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ତାଙ୍କର ଭିନ୍ନ ଶୈଳୀର ଡ୍ୟାନ୍ସକୁ ନେଇ ବେଶ ଜଣାଶୁଣା | ତେବେ ଅର୍ଜୁନଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ଅଵସରରରେ ଜାଣିବା ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ବିଷୟରେ କିଛି ତଥ୍ୟ :-
ଆଲୁ ଅର୍ଜୁନ ଏପ୍ରିଲ ୮, ୧୯୮୩ ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ପିତା ଆଲୁ ଅରବିନ୍ଦ ତେଲୁଗୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ । ଆଲୁ ଅର୍ଜୁନଙ୍କ ମାମୁଁ ଚିରଞ୍ଜୀବୀ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ରାମ ଚରଣ ମଧ୍ୟ ଦକ୍ଷିଣ ସିନେମାର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଛନ୍ତି । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରିବାର ସହିତ ଜଡିତ ଥିବାରୁ ଆଲୁ ଅର୍ଜୁନ ଆରମ୍ଭରୁ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ଥିଲେ । ସେଥିପାଇଁ ସେ ଶୀଘ୍ର ଅଭିନୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।
ଆଲୁ ଅର୍ଜୁନ ୨୦୦୩ ରେ ‘ଗଙ୍ଗୋତ୍ରୀ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତା ଭାବରେ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ୨୦୦୪ ରେ ‘ଆର୍ଯ୍ୟ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଦର୍ଶକଙ୍କ ଠାରୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଇବା ପାଇଥିଲା | ଆଲୁ ଅର୍ଜୁନ ‘ଆର୍ଯ୍ୟ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ‘ଦେଶୀଦୁରୁ’, ‘ପରୁଗୁ’, ‘ଆର୍ଯ୍ୟ ୨’, ‘ଜଲାଲାଇ’ ଏବଂ ‘ଇଦାରାମମେଲାଥୋ’ ସମେତ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ।
ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ଓଡିଶାବାସୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ହାର୍ଦ୍ଧିକ ଅଭିନନ୍ଦନ ।

 

Related posts

ପୁଣିଥରେ ‘କୁଛ୍ କୁଛ୍ ହୋତା ହୈ’

Report

ଫିଲ୍ମ ଫ୍ରାଇଡ଼ରେ ପରଦାକୁ ଆସିବ ବାୟାପିକ୍ “ଠାକରେ”, ଭୋର ୪ ଟାରେ ହେବ ରିଲିଜ

Report

ଭାରତ ଫିଲ୍ଲ ଟାଇଟେଲକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା

Report

Leave a Comment