କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଭାରତ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ କଡ଼ା ଟକ୍କର, ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ୨ ଟିମ୍

0

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିଅମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ କଡ଼ା ଟକ୍କର । କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଭାରତ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ। ଏଫ୍‌ଆଇଏଚ୍‌ ପୁରୁଷ ପ୍ରୋ-ଲିଗ୍‌ ହକି ୨୦୨୧-୨୨ର ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚ ଖେଳା ଯାଇଛି ।ତେବେ ଏହି ମ୍ୟାଚ ରାତି ୭ଟା ୩୦ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଅମିତ ରୋହିଦାସଙ୍କ ନେତୃତ୍ବାଧିନ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ସ କାଂସ୍ୟ ପଦକ ବିଜେତା ଭାରତ ଲିଗ୍ ରେ ୮ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ୫ଟି ବିଜୟ, ୨ଟି ପରାଜୟ ଓ ଗୋଟିଏ ଶୁଟ୍‌ଆଉଟ୍‌ ପରାଜୟ ସହ ୧୬ ପଏଣ୍ଟ ପାଇ ଟେବୁଲର ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଭାରତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ୧୦-୨ ଓ ୧୦-୨ରେ , ଫ୍ରାନ୍ସକୁ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ୫-୦ରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିବାବେଳେ ଦ୍ବିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ୫-୨ ଗୋଲରେ ପରାଜିତ ହୋଇଥିଲା।

ସେହିଭଳି ସ୍ପେନ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚକୁ ଭାରତ ୫-୪ ଗୋଲରେ ଜିତି ଥିବାବେଳେ ଦ୍ବିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ୫-୩ ଗୋଲରେ ଭାରତ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚକୁ ପେନାଲ୍ଟି ଶୁଟ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ୧-୩ (୨-୨) ଗୋଲରେ ପରାଜିତ ହୋଇଥିବା ସମୟରେ ଦ୍ବିତୀୟ ମ୍ୟାଚକୁ ୪-୩ ଗୋଲରେ ଜିତି ନେଇଥିଲା ଭାରତ। ଅପରପକ୍ଷେ, ଭାରତର ଫରୱାର୍ଡ ଲାଇନ ଚମତ୍କାର ହୋଇଛି, ଆଠଟି ମ୍ୟାଚରେ ୪୨ ଟି ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିଛି। ବିଶେଷ କରି ମନଦୀପ ସିଂ, ପୂର୍ବ ଖେଳରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ବିପକ୍ଷ ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ମ୍ୟାଚରେ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଗୋଲ୍ ସ୍କୋର କରି ବିରୋଧୀ ସର୍କଲ ଭିତରେ ନିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିପାରିଛନ୍ତି ।

ହରମନପ୍ରୀତ, ଅଧିନାୟକ ଅମିତ ରୋହିଦାସ, ବରୁଣ କୁମାର ଏବଂ ଯୁବ ଖେଳାଳି ଯୁଗରାଜ ସିଂଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଭାରତକୁ ପ୍ରତିପକ୍ଷଙ୍କ ଉପରେ ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟ ସୀମା ଦେଇଛି | ତେବେ ଦର୍ଶକ ଷ୍ଟାର୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ସିଲେକ୍ଟ 2 ଏବଂ ଷ୍ଟାର୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ସିଲେକ୍ଟ 2 HD ଚ୍ୟାନେଲରେ ଦର୍ଶକମାନେ ଭାରତ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚ ଗୁଡିକ ଲାଇଭ୍ ଦେଖିପାରିବେ |ସେହିଭଳି ଡିସ୍ନି + ହଟଷ୍ଟାର୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ FIH ପ୍ରୋ ଲିଗ୍ ୨୦୨୧-୨୨ ର ଏହି ମ୍ୟାଚ ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଏହି ମ୍ୟାଚର ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମ୍ କରିବ |