ଭାରତ–ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଟ-୨୦ ମ୍ୟାଚ ଆଜି

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିବାକୁ ଖେଳିବ ଭାରତ

0

ଫୋର୍ଟ ଲାଉଡର୍ହିଲ୍ (ଫ୍ଲୋରିଡା): ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ (ଇଣ୍ଡିଆ ବନାମ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ) ବିପକ୍ଷ ଟି -୨୦ ସିରିଜ୍ ଜିତିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଶନିବାର ପଡ଼ିଆକୁ ଯିବ। ଚତୁର୍ଥ ଏବଂ ପଞ୍ଚମ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ କ୍ରମାଗତ ଦୁଇ ଦିନ ଖେଳାଯିବ। ଶନିବାର ଏବଂ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚ ଗୁଡିକରେ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯିବ, ଯାହାଙ୍କ ପାଇଁ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡୁଛି। ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନ ୨-୧ରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି ଏବଂ ଆମେରିକାର ଦର୍ଶକଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଶେଷ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାକୁ ଚାହୁଁଛି।
ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ହେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ଖେଳାଳି ଯାହାଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଭାରତର ଦଳରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ରହିବ। ଦୀପକ ହୁଡା ସୁଯୋଗର ଭଲ ଉପଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ଆଇୟରଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇପଡୁଛି। କେଏଲ ରାହୁଲ ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଦଳକୁ ଫେରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ଆୟର୍ଙ୍କୁ ହୁଏତ ବସିବାକୁ ପଡିବ। ସେ ଏପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚରେ ଶୂନ, ୧୧ ଏବଂ ୨୪ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ସେ ଅସହଜ ମନେ କରୁଛନ୍ତି।ଯେହେତୁ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ କୋଚ୍ ଭାବରେ ଦାୟିତ୍। ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି, କୌଣସି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଯଥେଷ୍ଟ ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି । କିନ୍ତୁ ଆଇୟରଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସେ ଟିଡିଏରେ ଭଲ ଫର୍ମ ବଜାୟ ରଖିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି। ଗତ ଅ ଅଢେଇ ମାସରେ ଦ୍ରାବିଡ ଟି -୨୦ ରେ ଆଇୟରଙ୍କୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ପ୍ରଥମ ୧୦ ଓଭରରେ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବା ସତ୍ତେ୍ୱ ସେ ଥରେ ମଧ୍ୟ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ଯଦି ଆୟର୍ ଗତ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ସୁଯୋଗ ପାଆନ୍ତି, ତେବେ ବଡ଼ ସ୍କୋର କରିବା ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କର କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ରହିବ ନାହିଁ ।
ଗତ ମ୍ୟାଚରେ ନିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସଟ୍ ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ୟ୍ୟ କରିଥିବା ସୂର୍ୟ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏଥର ଅର୍ଡରର ଶୀର୍ଷରେ ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇପାରନ୍ତି। ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ରେ ରୋହିତଙ୍କୁ ପିଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେତୁ କ୍ରିଜ ଛାଡିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ତା’ପରେ ସେ ୧୧ ରନ୍ରେ ଖେଳୁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତିନି ଦିନର ବିଶ୍ରାମ ପରେ ସେ ଖେଳିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବେ । ରୋହିତ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ସ ମ୍ୟାନଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଦେଖିବେ, ତାଙ୍କ ଆଖି ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ରହିବ, ଯିଏ ତାଙ୍କ ସଟ୍ ଦ୍ୱାରା ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ମନୋରଞ୍ଜନ କରିପାରନ୍ତି।
ଗତ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ରେ ଆବେଶ ଖାନ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିନଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଦଳର ପରିଚାଳନାରେ ତାଙ୍କୁ ରଖିବା ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ କାରଣ ହର୍ଷଲ ପଟେଲଙ୍କ ପେଟ ଆଘାତରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଆରୋଗ୍ୟ ହୋଇପାରି ନାହିଁ। ଏହା ମଧ୍ୟ ଆକର୍ଷଣୀୟ ହେବ ଯେ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ସିରିଜରେ ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି କି ଯଦି ହର୍ଷଲ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍ ନହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଭାରତ ଅତିରିକ୍ତ ସ୍ପିନରଙ୍କ ସହ ଯାଇପାରେ।