ଆଇପିଏଲରେ ଆଜି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ମୁମ୍ବାଇ ଓ ପଞ୍ଜାବ, ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ରୋହିତ

0

ମୁମ୍ବାଇ: ଆଇପିଏଲର ୧୫ ତମ ସିଜନରେ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଯିବା ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବୁଧବାର ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ ଜିତିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖି ମ୍ୟାଚ ଜିତିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ। ପାଞ୍ଚ ଥର ଚାମ୍ପିଅନ୍ ମୁମ୍ବାଇ ଚଳିତ ସିଜିନରେ କିଛି ଖାସ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନାହିଁ | ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦଳ ଭାବରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ମୁମ୍ବାଇ, ଆଇପିଏଲର ଏହି ସିଜନରେ ପୁରୁଣା ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ପୁନରାବୃତ୍ତି କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି |ତେବେ ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟ ଏବଂ ପଏଣ୍ଟ ଟେବଲରେ ସ୍ଥାନ ହାସଲ ପାଇଁ କଡ଼ା ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

ଦଳର ବ୍ୟାଟ୍ସ ମ୍ୟାନ୍ ମାନେ ଆଶାତୀତ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ବୋଲିଂର ବିଫଳତା ହେତୁ ଦଳର ଅସୁବିଧା ବଢ଼ିଛି। ଦିଲ୍ଲୀ, ରାଜସ୍ଥାନ, କୋଲକାତା ଏବଂ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ହରାଇବା ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ପଏଣ୍ଟ ଟେବଲର ନବମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ଏବଂ ଦଳର ଫେରିବା ବାଟ ବହୁତ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଉଛି।ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଦଳ ସହିତ ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ସୁଦୃଢ଼ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ପାଇଁ ଏହି ଓପନର୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଯେଉଁ ପ୍ରକାରର ପ୍ରଭାବ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା ତାହା ଛାଡି ପାରି ନାହାଁନ୍ତି | ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବାକୁ ଦଳ ଅଧିନାୟକଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ଇନିଂସ ଖେଳିବା ଆବଶ୍ୟକ କରୁଛି |

ଦୁଇଟି ବିଜୟ ଏବଂ ଦୁଇଟି ପରାଜୟ ସହ ପଞ୍ଜାବ ସପ୍ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ହାରିବା ପରେ ଦଳ ଟେବୁଲରେ ନିଜର ସ୍ଥିତିକୁ ସୁଦୃଢ଼ କରିବା ପାଇଁ ଏଥର ଏକ ବିଜୟ ଉପରେ ନଜର ରଖିବ। ଯଦି ରେକର୍ଡ ଉପରେ ନଜର ପକାଯାଏ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ପଲ୍ଲା ଭାରି ରହିଛି। ତଥାପି ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟବଧାନ ରହିଛି। ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଛି ୨୮ ମ୍ୟାଚ୍। ଏଥିରୁ ମୁମ୍ବାଇ ୧୫ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବ ୧୩ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛି। ଦେଖିବା ବାକି ରହିଲା ମୁମ୍ବାଇ ସିଜିନର ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ହାସଲ କରୁଛି ନା ପଞ୍ଜାବ ବାଜି ମାରୁଛି।