ଝାରସୁଗୁଡା ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଡିନି ବିମାନ, କିନ୍ତୁୁ ପାଲଟି ଯାଇଛି ସେଲଫି ନେବାର ଯାଗା

0

(ରିପୋଟର୍ସ ଟୁଡେ): ଝାରସୁଗୁଡା ବିମାନ ବନ୍ଦର ଉଦ୍ଘାକଟନକୁ ଇତିମଧ୍ୟରେ ମାସେ ପୂରିଗଲାଣି। ଅଥଚ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଉଡାନ୍ରଗ ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ ହୋଇପାରି ନାହିଁ। ସେହିପରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା ଅନୁସାରେ ବିମାନବନ୍ଦରର ନାମକରଣ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରି ନାହିଁ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୨ ତାରିଖରେ ଏହି ବିମାନବନ୍ଦରର ଉଦ୍ଘାିଟନ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଏଠାରୁ ଏୟାର ଓଡ଼ିଶାର ଏକ ବିମାନ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ଚଳାଚଳ କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଗତ ୧୫ ଦିନ ହେବ ଏହି ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି। ଫଳରେ ହାୱାଇ ଚପଲ ପିନ୍ଧା ଲୋକ ହାୱାଇ ଜାହାଜରେ ଯାତ୍ରା କରିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ସ୍ୱପ୍ନରେ ରହିଯାଇଛି। ବିଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଉଡ଼ାନ ଜରିଆରେ ଏୟାରକ୍ରାଫ୍ଟ ଚଳାଚଳ କରୁଥିବା ଏୟାର ଓଡ଼ିଶାର ୱେବସାଇଟ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା। ଫଳରେ ଏୟାର ଓଡ଼ିଶାର ସ୍ଥିତି ନେଇ ଲୋକେ ଆଶଙ୍କିତ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ। ପରେ ଏୟାର ଓଡ଼ିଶାର ୱେବସାଇଟ ଖୋଲିଲା, କିନ୍ତୁ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର କିମ୍ବା ରାଜ୍ୟର ଅନ୍ୟସ୍ଥାନକୁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ପାଇଁ ବୁକିଂ ଖୋଲି ନ ଥିଲା। ତେବେ ଗତ ୧୫ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏୟାର ଓଡ଼ିଶା ତାର ଏୟାର କ୍ରାଫ୍ଟ ବନ୍ଦ କରିଦେବା ସହିତ ଝାରାସୁଗୁଡ଼ା ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଥିବା ତାର ବୁକିଂ କାଉଣ୍ଟର ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି। ଏୟାର ଓଡ଼ିଶାର କଷ୍ଟମର କେୟାର ଅଫିସକୁ ଫୋନ୍କୁଲେ କେହି ଫୋନ ଉଠାଉ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି ଗ୍ରାହକମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବିମାନବନ୍ଦର ନିର୍ଦେଶକ ଏସ୍କେ୍ ଚୌହାନଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ଉଡ଼ାନ ସେବା ପୁନଃ ଆରମ୍ଭ ହେବ କି ବଡ଼ ବିମାନ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ଦେଶର ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନକୁ କେବେଠାରୁ ଚଳାଚଳ କରିବ ତାଙ୍କ ପାଖରେ କୌଣସି ଖବର ନ ଥିବା ଶ୍ରୀ ଚୌହାନ କହିଛନ୍ତି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଗତ ୨୦୧୫ ନଭେମ୍ବର ୨ରୁ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବିମାନ ବନ୍ଦରରୁ ଏୟାର ଓଡ଼ିଶା ଉଡାଣ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ସେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ ଦୁଇଦିନ ଏହି ବିମାନ ଚଳାଚଳ କରିବା ପରେ ବାତିଲ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଆଜି ମଧ୍ୟ ଏୟାର ଓଡ଼ିଶା ତାର ଇତିହାସ ଦୋହରାଉଥିବା ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ବହୁ ଆଡମ୍ବରରେ ଉଦ୍ଘାରଟିତ ହୋଇଥିବା ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବିମାନବନ୍ଦର ଏବେ କେବଳ ଲୋକଙ୍କ ବୁଲିବା ସ୍ଥାନ ପାଲଟି ଯାଉଛି। ୫୦ ଟଙ୍କା ଟିକଟ କରି ଭିତରେ ବୁଲି ସେଲଫି ଉଠାଇବାକୁ ଲୋକେ ଏଠାକୁ ଦୈନିକ ଆସୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।