ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ ଆୟୁଷ୍ମାନ ଭାରତ ଯୋଜନାରେ ଯୋଡିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବି ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

0

ଭୁବନେଶ୍ଵର:ଦେଶର ସ୍ଵୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ତଥା ଅଣ ସ୍ଵୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ସାମ୍ବାଦିକ ମାନଙ୍କୁ ଆୟୁଷ୍ମାନ ଯୋଜନା ସହିତ ଯୋଡିବା ପାଇଁ ଜର୍ଣ୍ଣାଲିଷ୍ଟ କାଉନସିଲ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଶାଦାବ ଆବଦୀ ଆଜି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମୁଖତାର୍ ଅବାସ ନକଭିଙ୍କୁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏହା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ଆଶ୍ଵାସନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ସଂଗଠନର ସଭାପତି ଅନୁରାଗ ସକ୍ସେନା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସେ ଆୟୁଷ୍ମାନ ଯୋଜନା ସହିତ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ ଯୋଡିବା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏବଂ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ପଠାଇଛନ୍ତି। ଡିଜିଟାଲ୍ ମିଡିଆ ସହିତ ଜଡିତ ମଧ୍ୟମ ଏବଂ ଛୋଟ ଖବରକାଗଜ ଏବଂ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କର ଦରମା ଯଥେଷ୍ଟ ନୁହେଁ ଯେ, ସେମାନେ ନିଜ ପରିବାରକୁ ସହଜରେ ପରିଚାଳନା କରିପାରିବେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ଚିକିତ୍ସା କରିବା ତାଙ୍କ ପକ୍ଷେ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ | ଯଦିଓ  ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ଚିକିତ୍ସାର ସୁବିଧା ପାଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଦେଶର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଅଣ ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ଚିକିତ୍ସାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ, ସମୟ ଯେତେ କଷ୍ଟ ହେଉନା କାହିଁକି ସେ ନିଜ କର୍ତ୍ତବ୍ୟରୁ ଦୂରେଇ ନାହାନ୍ତି। କରୋନା ସମୟରେ ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ବହୁତ୍ ଭଲ ଭାବରେ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ଆୟୁଷ୍ମାନ ଭାରତ ଯୋଜନାର ଲାଭ ପାଆନ୍ତି, ତେବେ ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ନିଜ ତଥା ପରିବାରର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଜାରି ରଖିବେ। ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ଶାଦବ ଅବଦୀ ମଧ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ।