ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ନୂଆ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେଲେ ଏଲଏନ ଦାଶ

0

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ନୂଆ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ଏଲଏନ ଦାଶ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀ ଦାଶ ପୂର୍ବରୁ ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲ ରାୟଗଡାର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଶିକ୍ଷକତା ଓ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରହିବାର ୨୫ ବର୍ଷର ଅଭିଜ୍ଞତା ରହିଛି। ଶ୍ରୀ ଦାଶ ଉକ୍ରଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ବାଣୀବିହାରରୁ ଇତିହାସ ବିଭାଗରେ ସ୍ନାତକେତ୍ତର କରିଥିଲେ। ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଏମଇଡି ଶିକ୍ଷା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଏସସିବି ମେଡିକାଲ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲରୁ ନିଜର ଶିକ୍ଷକତା ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଇତିହାସରେ ଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ କଟକ ଏବଂ ପରେ ଡିଏଭି ସିନିୟର ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ରାଞ୍ଚି ଏବଂ ଡିପିଏସ୍ ନିଗାହୀ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ସେ ୨୦୧୧ ରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ୍ ଭାବରେ ଏବିପିଏସ୍ ରାୟାଗଡାରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପୁରସ୍କାର ଆଣିବାରେ ଏକ ଉତ୍ତମ କାର୍ୟ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଏବିପିଏସ୍ ରାୟାଗଡା ଠାରେ ତାଙ୍କ କାର୍ୟ୍ୟକାଳ ସମୟରେ ଜିଲ୍ଲା ତଥା ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ କ୍ରୀଡା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନେକ ପୁରସ୍କାର ମିଳିଥିଲା। ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ୍ ଶ୍ରୀ ଦାଶ ପରିଶ୍ରମ କରି ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ସିବିଏସ୍ଇ ବୋର୍ଡରେ ଅନୁବନ୍ଧିତ କରିଥିଲେ। ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପଥ ଭାଙ୍ଗିବା ପଦକ୍ଷେପକୁ ସ୍ୱୀକୃତି ଦେଇ ସେ ୨୦୧୯-୨୦ ବର୍ଷରେ ଏକାଡେମିକ୍ କାଉନସିଲ୍ ଅଫ୍ ଏସଓଏଫରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଥିଲେ।