ମୟୁର ପଙ୍ଖକୁ ଘରେ ଏହି ଜାଗାରେ ରଖନ୍ତୁ ବଢିବ ଧନ……

0

ବ୍ୟୁରୋ : ଵାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ କଥା ଅଛି ମୟୂର ପୁଚ୍ଛ ଘରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆଣିଥାଏ | ଏହି ପଶୁଟି ଯେତିକି ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଏ, ଏହାର ଗୌରବ ମଧ୍ୟ ଅଲଗା | ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ମୁକୁଟରେ ଥିବା ମୟୂର ପୁଚ୍ଛ ଘରେ ଥିବା ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିପାରିବ | ଆଜିର ଆର୍ଟିକିଲ୍ କେବଳ ଏହି ମୟୂର ପୋଛ ଉପରେ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ କହିବୁ ଘରେ ମୟୂର ପୁଚ୍ଛ ରଖିବାର ଲାଭ କ’ଣ? ଏହା ସହିତ, ଆପଣ ମୟୂରର ପୋଛର ଦିଗ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଜାଣିପାରିବେ |

ମୟୂର ପୁଚ୍ଛ ଉପକାର :-

୧. ଯଦି ଘରେ ମୟୂର ପୁଚ୍ଛ ରଖାଯାଏ , ତେବେ ଘରେ ଧନର ଦେବୀ ଉଭୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏବଂ ଶିକ୍ଷାର ଦେବୀ ସରସ୍ୱତୀ ବାସ କରନ୍ତି।

୨. ଯଦି କେହି ତୁମର ଶତ୍ରୁ ହୋଇଗଲେ କିମ୍ବା କାହା ସହିତ ଶତ୍ରୁତାକୁ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ହନୁମାନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡର ସିନ୍ଦୁର ସହିତ ମୟୂରର ପଖର ଶତ୍ରୁଙ୍କ ନାମ ଲେଖ ଏବଂ ତା’ପରେ ସେହି ମୟୂର ପଖକୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଏବଂ ଶନିବାର ଦିନ ପୂଜାପାଠ ସ୍ଥାନରେ ରଖ | ରାତି ପରଦିନ, ସେ ମୟୂର ପୋଛକୁ ପାଣିରେ ଭାସିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶତ୍ରୁତା ସମାପ୍ତ ହେବ |

୩. ଯଦି ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ଟେନସନ ଥାଏ, ତେବେ ଶୋଇବା ଘରେ ମୟୂର ପଙ୍ଖ ରଖନ୍ତୁ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ଆସିଥାଏ |

୪. ଯଦି ଘରେ ମୟୂର ପଙ୍ଖ ବଂଶୀ ସହିତ ରଖାଯାଏ, ତେବେ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରେମ ବଢିଯାଏ |

୫. ବର୍ତ୍ତମାନ ଯଦି ଆପଣ ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ଅପ୍ରୀତିକର ପ୍ରଭାବକୁ ହଟାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଗ୍ରହର ମନ୍ତ୍ରକୁ 21 ଥର ଜପ କରି ମୟୂର ପୋଛ ଉପରେ ପାଣି ଛିଞ୍ଚନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଏକ ଭଲ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ଥାପନ କରନ୍ତୁ | ଯେଉଁଠାରେ ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହୁଏ | ଏହା କରି ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପ୍ରଭାବ ସମାପ୍ତ ହୁଏ |

୬. ଯଦି ତୁମେ ତୁମ ପିଲାକୁ ଖରାପ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ ମୟୂରର ପୋଛ ଏକ ରୂପା ବଳାରେ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ |

କେଉଁ ଦିଗରେ ମୟୂର ପୋଛ ରଖିବା-

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ତୁମେ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ଥିବା ଭାଲ୍ଟରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ମୟୂର ପଙ୍ଖ ରଖ, ତେବେ ଅର୍ଥର ଅଭାବ କେବେ ହେବ ନାହିଁ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯଦି ଆପଣ ରାହୁଙ୍କ ଦୋସା ଅପସାରଣ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ପୂର୍ବ ଏବଂ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ମୟୂର ପଙ୍ଖ ରଖନ୍ତୁ | ବିଶ୍ଵାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଘରର ପୂର୍ବ ଏବଂ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ କାନ୍ଥରେ ମୟୂରର ପଙ୍ଖ ରଖାଯାଏ, ତେବେ ରାହୁ ଏହାକୁ କେବେ ବିଚଳିତ କରନ୍ତି ନାହିଁ | ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଭଲ ରହିଥାଏ |