ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବଣ୍ଟନ କଲେ ୭୧ ହଜାର ନିଯୁକ୍ତି ପତ୍ର

0

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରୋଜଗର ମେଲା ଅଧୀନରେ ନୂତନ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ନିଯୁକ୍ତିଦାତାଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୭୧,୦୦୦ ନିଯୁକ୍ତି ପତ୍ର ବଣ୍ଟନ ବଣ୍ଟନ କଲେ । ଏହି ଅବସରରେ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ଏହି ନିଯୁକ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ।”ରୋଜଗାର ସୃଷ୍ଟି ପାଇଁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ପୂରଣ ଦିଗରେ ରୋଜଗର୍ଲା ଏକ ପଦକ୍ଷେପ । ରୋଜଗାର୍ ମେଲା ଆଗାମୀ ନିଯୁକ୍ତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକ ଅନୁକ୍ରମଣିକା ଭାବରେ କାର‌୍ୟ୍ୟ କରିବ ଏବଂ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ସଶକ୍ତିକରଣ ଏବଂ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ଅର୍ଥପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ନୂତନ ନିଯୁକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ପତ୍ରର ପତ୍ର ଦେଶର ୪୫ ଟି ସ୍ଥାନରେ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଗଲା। ଗୁଜରାଟ ଓ ହିମାଚଳପ୍ରଦେଶରେ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆଚରଣ ବିଧି ଲାଗୁ ହୋଇଥିବାରୁ ଏହି ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନକୁ ଏବେ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି । ମୋଦୀ ଆଜି କର୍ମଯୋଗୀ ପ୍ରାରମ୍ଭ ମଡ୍ୟୁଲ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି । ସିଧାସଳଖ ଜାତୀୟ ବିକାଶରେ ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି । ଅକ୍ଟୋବରରେ, ରୋଜଗର ମେଲା ଅଧୀନରେ ୭୫,୦୦୦ ନୂତନ ନିଯୁକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।”

ଏହାପୂର୍ବରୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ପଦବୀ ବର୍ଗ ବ୍ୟତୀତ ଶିକ୍ଷକ, ଅଧ୍ୟାପକ, ନର୍ସ, ନର୍ସିଂ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପଦବୀ , ଡାକ୍ତର, ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ, ରେଡିଓଗ୍ରାଫର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବୈଶୟୀକ ଏବଂ ପାରାମେଡିକାଲ୍ ପଦବୀ ମଧ୍ୟ ପୂରଣ କରାଯାଉଛି । ବିଭିନ୍ନ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସଶସ୍ତ୍ର ପୋଲିସ ବାହିନୀ ରେ ଗୃହ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ପଦବୀ ପୂରଣ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ଅଧିକାରୀମାନେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ଭିତରେ ୧୦ଲକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତି କରିବାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ଓ ମନ୍ତ୍ରାଳୟଗୁଡିକୁ ଜୁନ୍ ମାସରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ।