ଶ୍ରେଷ୍ଠ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକର ଟ୍ରଫି ଜିତିଲେ RRR ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରାଜା ମୌଲି

0

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ନ୍ୟୁୟର୍କ ଫିଲ୍ମ ସିଟି୍ଜ ସର୍କଲ ତରଫରୁ ଫିଲ୍ମ ଆରଆରଆରର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରାଜାମୌଲିଙ୍କୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକର ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି । ଯାହାର ଫଟୋକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ପୁଅ ଏସ.ଏସ କାର୍ତ୍ତିକେୟ । ଯେଉଁଥିରେ ଟ୍ୱଇଟ କରିଛନ୍ତି ଅଭିନେତା ରାମ ଚରଣ କହିଛନ୍ତି ଏହି ପରି ଅନେକ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ଏସ.ଏସ ରାଜମୌଲିଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ । ଗୁରୁବାର ଦିନ, ରାମ ଚରଣ ଏବଂ ପତ୍ନୀ ଉପାସାନା ଜାନୁଆରୀ ୧୧ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଗୋଲ୍ଡେନ୍ ଗ୍ଲୋବ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ଲସ୍ ଆଙ୍ଗଲେସ୍ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ। ଚଳିତ ବର୍ଷର ଗୋଲ୍ଡେନ୍ ଗ୍ଲୋବ ପୁରସ୍କାରରେ ଜଜଜ କୁ ଦୁଇଟି ଶ୍ରେଣୀରେ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି – ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିଦେଶୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ଫିଲ୍ମର ଟ୍ରାକ୍ ନାଟୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମୂଳ ଗୀତ ପାଇଁ ନାଟୁଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି ଜ୍ଝ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମୂଳ ଗୀତ ବର୍ଗ ପାଇଁ ଜଜଜ ଗୀତ ନାଟୁ ନାଟୁ ଏହାକୁ ଓସ୍କାର ସର୍ଟଲିଷ୍ଟରେ ସ୍ଥାନିତ କରିଛି ଜ୍ଝ ଜାନୁଆରୀ ୨୪ ରେ ୯୫ ତମ ଏକାଡେମୀ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ଘୋଷଣା କରାଯିବ। ହିନ୍ଦୀ, ତାମିଲ, ତେଲୁଗୁ ଏବଂ ମାଲାୟାଲମ୍ରେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ପ୍ରକାଶିତ ଜଜଜ ବିଭିନ୍ନ ଓସ୍କାର ବର୍ଗରେ ବିଚାର ପାଇଁ ନିଜକୁ ଦାଖଲ କରିଛି।
ଫିଲ୍ମର ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ରାମ ଚରଣ ଏବଂ ଜୁନିଅର ଏନ.ଟି.ଆର ଅଛନ୍ତି ଜ୍ଝ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ, ଅଜୟ ଦେବଗନ୍, ଅଲିଭିଆ ମୋରିସ୍, ସାମୁଥିରାକାନି, ଆଲିସନ୍ ଡୁଡି, ରାଇ ଷ୍ଟିଭେନ୍ସନ୍ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ୧୯୨୦ ଦଶକରେ ସ୍ଥାପିତ ଫିଲ୍ମ ଆରଆରଆର ଦୁଇଟି କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ – ଆଲୁରୀ ସେଥାରାମରାଜୁ ଏବଂ କୋମରାମ ଭୀମଙ୍କ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଏକ କାଳ୍ପନିକ କାହାଣୀ ।