ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡକୁ ସମାଲୋଚନା କଲେ ସାହିଦ ଆଫ୍ରିଦି

0

ଇସଲାମାବାଦ: ଶେଏବ ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରୁ ବାଦ ଦେଇଥିବାରୁ ସାହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡକୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି। କାରଣ ସୋଏବ ମଲ୍ଲିକ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ଟିମରେ ରହିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଥିଲା। କାରଣ ସୋଏବ ଗତ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପର ଅଂଶବିଶେଷ ରହିଥିଲେ। ଏହାଛଡା ସେ ଟିମରେ ରହିଥିଲେ ଭେଟେରାନ ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜମଙ୍କୁ ବହୁତ ସମର୍ଥନ ମିଳିଥାନ୍ତା।

ଗତ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ମଲିକ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ବିଶେଷ ଥିଲେ। ବ୍ୟାଟିଂ ଅର୍ଡରରେ ବିଶେଷ କରି ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ରହିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ବହିଷ୍କାର ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ ସମାଲୋଚକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଭଲ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇନାହିଁ। ଆଫ୍ରିଦି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ। ପାକିସ୍ତାନ ଟିମର ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସୋଏବ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିଛନ୍ତି ଓ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଏହଛଡା ସୋଏବ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଫିଟ ରହିଛନ୍ତି। ସାହିଦ ଆଫ୍ରିଦଙ୍କ ଭଳି ସେ ମଧ୍ୟ ସାମାନ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏସିଆ କପ ଫାଇନାଲ ପରେ ସେଏବ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ଟ୍ୱିଟକୁ ନେଇ ଆଫ୍ରିଦି ମଧ୍ୟ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ସୋଏବ ଏପରି ପୋଷ୍ଟ କରିବାର ନଥିଲା। ଦଳର ଘୋଷଣାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାର ଥିଲା ବୋଲି ଆଫ୍ରିଦି କହିଥିଲେ। ମୁଁ ଭାବୁଛି ମଲିକ ଏପରି ଟ୍ୱିଟ ପୋଷ୍ଟ କରିବାର ନଥିଲା। ସେ ଦଳର ଘୋଷଣାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାର ଥିଲା। ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ହେବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ବୋଲି ଆଫ୍ରିଦି କହିଛନ୍ତି।

ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜ ପାଇଁ ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ଯୋଗଦେଇ ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରିପାରେ। ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏକ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ଭେଟେରାନ ଏହି ଭୂମିକାରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫିଟ ହୋଇଥାନ୍ତେ। ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ସୋଏବଙ୍କୁ ଯୋଡି ପାରିଥାନ୍ତା। ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଆକଳନ କରିବାକୁ ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ତିନି କିମ୍ବା ଚାରି ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତେ। ଆମକୁ ଏକ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସ ମ୍ୟାନ ଦରକାର ଏବଂ ସୋଏବଙ୍କ ସେହି ଭୂମିକାରେ ଅନେକ ଅଭିଜ୍ଞତା ରହିଛି ବୋଲି ଆଫ୍ରିଦି କହିଛନ୍ତି।