ଓଡିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନ

କଟକଣା ଭିତରେ ଚାଲିଛି ୱାର୍ଡୱାରୀ ଜଗାଦର୍ଶନ

ପୁରୀ – ଦୀର୍ଘ ୯ ମାସର କୋଭିଡ କଟକଣା ପରେ ଖୋଲିଛି  ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର । କଟକଣା ଭିତରେ ଭକ୍ତ କରୁଛନ୍ତି ଜଗା ଦର୍ଶନ । ଗତ ୨୩ ତାରିଖରୁ ପୁରୀରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଜଗା ଦର୍ଶନ ।ପ୍ରଥମ ତିନିଦିନ ଧରି ସେବାୟତଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିଥିଲା ।ଏହା ପରେ ୨୬ ତାରିଖରୁ ୩୧ ତାରିଖ ଯାଏଁ ପୁରୀ ସହରବାସୀଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିଛି । ଆସନ୍ତାକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୱାର୍ଡୱାରୀ ପୁରୀବାସୀ କରୋନା କଟକଣା ଭିତରେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବେ । ୩ ଟି ଦଫାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ୱାର୍ଡବାସୀଙ୍କୁ ଚାରି ଘଣ୍ଟା ଦର୍ଶନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳୁଛି । ଆଜି ପୁରୀ ସହରରେ ୨୩ ,୨୪,୨୫,୩୦, ୭ ଓ ୨୭ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡବାସୀ ଦର୍ଶନ କରିବେ ।ସକାଳ ୮ ଟାରୁ ୧୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୩ ଓ ୨୪ ନଂ ୱାର୍ଡବାସୀ ୧୨.୩୦ରୁ ୪.୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୫ ନଂ ଓ ୩୦ ନଂ ୱାର୍ଡବାସୀ ଓ ସଂଧ୍ୟା ୫ ଟାରୁ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ପହୁଡ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେବଳ ୭ ଓ ୨୭ ନଂ ୱାର୍ଡବାସୀ ଦର୍ଶନ କରିବେ ।
ଯେଉଁମାନେ ପୁରୀ ସହରରେ ଭଡା ରହୁଥିବେ ଓ କର୍ମଜୀବୀ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବେ ସେମାନଙ୍କୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟୋକନ ଯୋଗେ ଦର୍ଶନର ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବ । ଭଡାଟିଆଙ୍କ ପାଇଁ ନୀଳରଙ୍ଗର ଓ କର୍ମଜୀବୀଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଜ ରଙ୍ଗର ଟୋକନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି । ସମସ୍ତ ପୁରୀବାସୀ ମାସ୍କ ପରିଧାନ କରିବା ସହ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରି ଦର୍ଶନ କରିବେ । ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନେଇ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଏସଓପି ଜାରି ହୋଇଛି । ସେବାୟତ ହୁଅନ୍ତୁକି ପୁରୀ ବାସିନ୍ଦା, ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ପରିଚୟପତ୍ର ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଛି ।
ତେବେ ଜାନୁଆରୀ ୩ ତାରିଖରୁ ସର୍ବସାଧାରଣ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କୁ । ଜିଲ୍ଲା ବାହାର ଭକ୍ତମାନେ ଏହି ଦିନଠାରୁ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ । ତେବେ ପୁରୀ ବାହାରର ଭକ୍ତଙ୍କ ଲାଗି କୋଭିଡ ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଛି ।

Edit by sanjulata sahoo

Related posts

ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦୁଇ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ

Report

ଲୋକସଭାରେ ସାଂସଦ ମହେଶ ସାହୁଙ୍କ ଦାବୀ ଉପରେ ସବୁଜ ସଂକେତ

Report

ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲା କୋଇଲା ବୋଝେଇ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ

Report

Leave a Comment